• CMS GRUP-MOBİL KAPICILIK - İLAÇLAMA

ARI İLAÇLAMA

Arı kanatlı bir canlı olup insanlar için yararlı olan Bal arısı ve insanlara için zararlı olan Yaban arısı gibi türleri vardır. Yaban arısı kuyruk kısmında bulunan iğnesi ile insanları ısırabilir ve arı sokmasına karşı duyarlı olan kişilerde ölümlere bile neden olabilir. Bu derece tehlikeli olabilen bu canlılara karşı tedbirli olunmalıdır. Arı ilaçlama uygulatılması bazı alanlar için dönem dönem yaptırılması zorunlu bir işlemdir. Arı ilaçlama şirketleri bu konular için sizlere yardımcı olmaktadır. Yaban arısı iğnesi ile kendisini tehlikelere karşı korur.

Zar kanatlı canlılar sınıfında incelenen yaban arısının vücudu yumuşak tüylerle kaplıdır. Baş kısmında gözleri ve ağızları bulunan arılarda 1 çift kısa anten bulunur. Boyun yapısı kıvrak ve ince olan yaban arılarının göğüs ve karınlarında bulunan halkalara segment adı verilir. Koloniler içerisinde yaşayan arıların farklı görevleri vardır. Bu görevler işçi arı, savaşçı arı ve kraliçe arı gibi görevleri vardır. Kafa kısımlarında bir çift duyarga bulunan yaban arılarının koku alma, tat alma ve hissetme duyguları çok güçlüdür. Bireysel olarak mücadelenin imkansız olduğu bu arılardan kurtulmak ancak alınacak profesyonel yardımlarla mümkündür. Aksi halde tehlike anında sokma ihtimalleri olan arılar sizlere zarar verebilir.

Göğüs kısmı 4 tane segmentten oluşan yabanarısı 3 çift bacak ve 2 çift kanat bulunmaktadır. Arının orta bacakları üzerinde sert tüyler vardır. Bu tüylere polen fırçası adı verilir. Arının kanat yapısı damarlarla destelenmiş kitin adı verilen madde ile destekli bir yapıya sahiptir. Arı dengesini kanatları sayesinde sağlar. Yaban arısının hızı saatte 50 km hıza ulaşır.

Yaban arısı kendisini tehlikede hissettiğinde kuyruk kısmında bulunan iğnesi ile insanları sokar. Arı sokmasına karşı vücudu duyarlı olan kişilerde çok tehlikeli durumlar oluşmaktadır. Yaban arısı ilaçlama için Tez ilaçlama şirketimizi günün her saati arayabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz